اخبار تخصصی, مقالات تخصصی, مقالات مکانیزاسیون

قفل دیفرانسیل دستگاه BCS چیست؟

قیمت تیلر BCS 740 ایتالیا ، قیمت تیلر باغی BC740 ایتالیا ، تیلر BCS740 ، قیمت تیلر کشاورزی BCS 740 ایتالیا ، تیلر کولتیواتور BCS740 ، تیلر ایتالیایی BCS 740

شاید یکی از مهمترین عناوینی که برای بعضی تراکتورهای دوچرخ BCS در نظر میگیرند عنوان قفل دیفرانسیل دستگاه BCS می باشد. قفل دیفرانسیل دستگاه BCS صرفا بر روی دو مدل حرفه ای این دستگاه ها فعال و نصب می باشد. مدل های BCS740 و FERRARI340دو مدل از تراکتورهای دوچرخ BCS هستند که دارای ترمز دیفرانسیل می باشند. اما حالا میخواهیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم که ثابت کننده ی دیفرانسیل دستگاه BCS چیست و چه تاثیری در کارکرد دستگاه می تواند داشته باشد. با ما همراه باشید.

خرید تراکتورهای دوچرخ با قابلیت قفل دیفرانسیل BCS ایتالیا

صفحه رسمی اینستاگرام مجموعه بزرگ کشاورزان کالا

تراکتور دوچرخ BCS ایتالیا چیست ؟

تیلر کولتیواتور BCS یک تراکتور باغی دو چرخ می باشد که امکان نصب تمامی موارد قابل نصب روی تراکتور را دارد. تراکتور دوچرخ BCS ایتالیا یک وسیله در شاخه ماشین آلات جهت خاکورزی ثانویه می باشد.

معنای دیگر به ماشین هایی اطلاق می شود که از حرکات چرخشی دیسک ها یا دندان ها برای رسیدن به نتیجه مشابه استفاده می کنند. پنجه چرخشی یک نمونه اصلی است.

قفل دیفرانسیل دستگاه BCS چیست ؟

ثابت کننده ی دیفرانسیل تراکتور BCS به چه درد می خورد؟

ثابت شدن دیفرانسیل دستگاه BCS ایتالیا یکی از مشخصه های بارز برای تراکتورهای دوچرخ حرفه‌ای BCS و FERRARI  است. قفل دیفرانسیل تراکتور BCS ، معیاری برای سنجش میزان و قدرت مانورپذیری دستگاه BCS محسوب می‌شود.

تفاوت دستگاه با قفل دیفرانسیل و بدون قفل دیفرانسیل

  • تراکتورهای دوچرخ BCS و FERRARI در دو مدل 740 و 340 مجهز به قفل دیفرانسیل، دارای دیفرانسیل دنده ای با اکسل‌هایی که هر چرخ را به صورت جداگانه می‌چرخانند، می‌باشند.
  • در مقابل، سایر مدل‌ها، محور مستقیم دارند، بدین معنی که هر دو چرخ همزمان در یک جهت می‌چرخند. این دستگاه‌ها نیز با وجود مانورپذیری کمتر خود، برای عملیاتی همچین درو، شخم ردیفی، و عملیات درجا مانند خرد کردن چوب و… بسیار مناسب هستند.

مزیت استفاده از دستگاه با قفل دیفرانسیل

  • در هنگام کار با تراکتورهای دوچرخ دارای ثابت کننده ی دیفرانسیل، چرخ بیرونی با دور بیشتری نسبت به چرخ داخلی می‌چرخد.
  • تراکتور دو چرخ مسافت بیشتری را طی می‌کند.
  • این ویژگی یعنی امکان قفل دیفرانسیل دستگاه BCS ، شدیداً برای عملیات مکانیزه باغات که دور زدن در انتهای مسیر و دور درختان مورد نیاز است، اهمیت پیدا می‌کند.
  • همچنین در هنگام درو در مسیرهای باریک، از دستگاه‌های دارای قفل دیفرانسیل برای انجام دقیق‌تر عملیات استفاده می‌شود.
  • در واقع ثابت شدن دیفرانسیل همان امکان مانورپذیری در دستگاه BCS می باشد.

نحوه ی استفاده از قفل دیفرانسیل BCS

  • ویژگی قفل دیفرانسیل دستگاه BCS ، با به‌ کارگیری اهرم قفلی فعال می‌شود که چرخ‌ها را در حالتی که اکسل مستقیم دارند یا کشش مثبت دارند، درگیر و ثابت می‌کنند.
  • حالت قفل دیفرانسیل، به اپراتور در هنگام کار بر روی تپه‌ها و خاک‌های نرم بسیار کمک می‌نماید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *